Joi, 22.02.2018, 04:23
   
PUBLICITATE
Suvenire
Statistica
free counters

 

FELICITARI!!!

Sportivilor participanţi la Cupa Naţionala AST

  1. Rusu Nicolae – locul I, lupta,
  2. Ţurcan Alexandru – locul I, lupta,
  3. Chiriţa Cristian – locul I, lupta,
  4. Gredinari Vlad – locul I, lupta,
  5. Bălănuţă Vlad – locul I, lupta,
  6. Echim Crisanda – locul II, lupta, locul II, forme
  7. Găulica Vlad – locul II, lupta, locul III, forme,
  8. Malai Alexandru - locul II, lupta,
  9. Echim Leo – locul II, lupta,
  10. Pana Bogdan – locul III, lupta,
  11. Rusu Nicu – locul III, lupta,
  12. David Ecaterina – locul III, lupta,
  13. Ţurcan David – locul III, lupta,
  14. Minciuna Mihai – locul III, lupta.

... Citeşte mai departe »

Vizite: 89 | Data: 15.11.2016 | Rating: 2.0/1

Pe data de 5 noembrie 2016 v-a avea loc Cupa deschisa a Asociatiei Sportivilor de Taekwon-do din Republica Moldova la proba de Taekwon-Do ITF, care se v-a desfasura in complexul sportiv al USEFS, situat pe strada Andrei Doga, 26.

 

Vizite: 68 | Data: 15.10.2016 | Rating: 0.0/0

Pe data de 6-7 decembrie 2014 in Moldova se va petrece un seminar international la Taekwon-Do ITF, care va fi condus de maestru Jerzi Jedut, VII Dan, secretar al AETF.

 

Vizite: 204 | Data: 04.12.2014 | Rating: 5.0/1

Pe data de 12 aprilie sa petrecut Campionatul orasului Hincesti La Taekwon-do ITF, organizat de Asociatia Sportivilor Taekwon-Do din Moldova.

Sportivii clubului nostru sau clasat pe urmatoarele locuri:

  1. Dita Ciprian - locul I, lupta -40 kg, locul I, lupta -50 kg, locul III, forme,
  2. Gaulica Vlad - locul I, lupta, locul I, forme,
  3. Baciu Nichita - locul I, lupta,
  4. Chirita Cristian - locul II, lupta, locul II, forme,
  5. Minciuna Mihai - locul II, lupta,
  6. Gredinari Vlad - locul III, lupta.
Vizite: 242 | Data: 14.04.2014 | Rating: 0.0/0

Pe data de 01 martie 2014 sportivii clubului au participat la Campionatul Deschis al CC"DINAMO" unde au aratat o pregatire buna si care sau clasat in felul urmator:
  1. Chirita Cristian - locul I, lupta;
  2. Cardauc Mihai - locul I, lupta;
  3. Gredinari Vlad - locul I, lupta;
  4. Dita Ciprian - locul II, lupta;
  5. Candu Octavian - locul II, lupta;
  6. Minciuna Mihai - locul II, lupta;
  7. Gaulica Vlad - locul III, lupta.



Vizite: 251 | Data: 10.03.2014 | Rating: 0.0/0

 Pe data de 23 februarie 2014 a avut loc Campionatul clubului Taifun intre copii, juniori si seniori. Acest turneu este important prin faptul, ca toti juniorii si seniorii, care sau clasat pe locul I, vor avea posibilitatea de a participa la Campionatul Mondial din Italia, organizat de Federatia Internationala de Taekwon-do, presedintele carea este Choi Jung Hwa.
 La turneul dat sportivii clubului sau clasat pe urmatoarele locuri:
  1. Chirita Cristian - locul I, forme, locul III, lupta;
  2. Dita Ciprian - locul I, lupta;
  3. Baciu Nichita - locul I, lupta;
  4. Botnarenco Crina - locul II, forme, locul II lupta;
  5. Rusu Nicolae - locul II, lupta;
  6. Minciuna Mihai - locul III, lupta;
  7. Gredinari Vlad - locul III, lupta. 


Vizite: 267 | Data: 10.03.2014 | Rating: 0.0/0

 Campionatul clubului Taifun,  intre copii, a avut loc pe 25 ianuarie 2014 in sala sportiva a Liceului Teoretic " Berezovschi" unde sportivii nostrii sau clasat pe urmatoarele locuri:

  1. Baciu Nichita - locul I, lupta
  2. Rusu Nicu - locul II, lupta
  3. Mocanu Mihai - locul II, lupta; locul II, forme
  4. Gredinari Vlad - locul II, lupta
  5. Cardauc Mihai - locul III, lupta
  6. Şalin Călin - locul III, lupta

 
Vizite: 305 | Data: 02.02.2014 | Rating: 0.0/0

Pe data de 23 noiembrie 2013 a avut loc Campionatul Republicii Moldova la Taekwon-Do GTF unde am participat numai cu doi sportivi:

  1. Dita Ciprian - locul I, lupta
  2. Chirita cristian - locul II, lupta




Vizite: 272 | Data: 06.12.2013 | Rating: 0.0/0

Pe data de 9 noiembrie a avut loc Campionatul clubului ALTAIR unde au participat si sportivii clubului nostru si au acumulat urmatoarele rezultate:

  1. Dita Ciprian - locul I, lupta, locul I, forme 
  2. Baciu Nichita - locul I, lupta
  3. Gaulica Vlad - locul III, lupta
  4. Botnarenco Eleodor - locul III, lupta
  5. Botnarenco Crina - locul III, lupta
  6. Chirita Cristian - locul II, lupta, locul III, forme  




Vizite: 252 | Data: 06.12.2013 | Rating: 0.0/0

In orasul Haricov, Ucraina sa petrecut Campionatul Mondial de Lupte Militar-Sportive unde a participat sportivul clubului nostru RUSU NICOLAE si care sa clasat pe locul III  (tragerea la tinta si lupta dupa reguli B-2)


Vizite: 269 | Data: 09.06.2013 | Rating: 5.0/1

1 2 3 4 5 »
 
PROGRAM
  • Taekwon-do ITF :
  •   - 6-8 ani - 17.30-19.00,
      - 9-13 ani - 16.00-17.30,
      - 14-18 ani - 19.30-21.30,
      Luni,Miercuri,Vineri.

  • Ju Jitsu&MMA
  •   - de la 14 ani - 19.30-21.00,
      Marti, Joi, Simbata.

  • Sala de forta:
  •   - zilnic de la 17.00-21.00
    Links
  • www.tkd-itf.org
  • http://www.itftkd.org/
  • www.pro-taekwondo.com

  • | Copyright by }{awK™ 2018. All rights reserved® | |